Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Walentynki były dniem pełnym miłości. Do książek i do kawy!

Wiemy, ze kochacie czytać, ale w tym dniu przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Umówiliśmy czytelników na randkę w ciemno z książką 🙂 W wypożyczalni zostawiliśmy tajemnicze paczuszki, opisane jedynie trzema hasłami dotyczącymi książki-niespodzianki. Należało wybrać ten opis, który był najbardziej intrygujący, wypożyczyć tajemniczy egzemplarz i udać się na swoją randkę z książką!

Mogliście znaleźć też kogoś do pary… bohaterom literackim, czyli wziąć udział w mini-quzie walentynkowym, w którym należało dopasować parę bohaterów literackich i odgadnąć w jakiej powieści występują. Po sprawdzeniu odpowiedzi każdy otrzymywał w nagrodę słodkie, kolorowe serce.

Zazwyczaj rozmawiamy o książkach przy kawie, ale w walentynki było odwrotnie. O kawie przy książkach opowiedzieli nam Sara i Mikołaj Rakowscy z szamotulskiej palarni kawy ZAO Coffee.
Uczestnicy tego walentynkowego spotkania dowiedzieli się skąd pochodzi kawa, w jaki sposób jest uprawiana, zbierana, suszona i przygotowywana do sprzedaży oraz jacy są najwięksi eksporterzy tego owocu. Prowadzący opowiedzieli jaką kawę sprowadzają oraz jak wypalają ją w swojej palarni, a także na co zwrócić uwagę kupując kawę. Sara przedstawiła rodzaje ziaren, czym się różni Arabica od Robusty, jakie nuty smakowe można wyczuć w różnych kawach, w zależności od tego skąd pochodzą i co wpływa na jej smak. Mikołaj parzył kawę dla naszych gości, którzy mieli okazję spróbować delikatnej Szamotulanki, ale także posmakować kawy z Kenii czy Kolumbii.
Bibliotekę wypełniał cudowny aromat kawy, ale w powietrzu unosiła się też miłość. Można było zauważyć, że Sara i Mikołaj kochają to, co robią i zarażają swoją pasją innych.
Odwiedzili nas także uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach, z klas 1-3 BP, którzy poznali historię oraz tradycje walentynkowe oraz wysłuchali opowiadania Franklin i Walentynki. Wykonali także serduszkowe wachlarzyki.
Dziękujemy, ze byliście z nami w tym pełnym miłości dniu!

 

 

Skip to content