Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Włodzimierz Łęcki to były wojewoda poznański, senator V kadencji, nauczyciel akademicki, doktor nauk technicznych, ale także krajoznawca. Kilka lat temu wydał przewodnik Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie, a w ubiegłym roku miała premierę książka Wielkopolska nie miała przede mną tajemnic. Spotkanie ją promujące, współorganizowane z Rotary Klub Szamotuły, odbyło się 15 lutego w naszej bibliotece.

Czytelnicy mieli okazję usłyszeć, jak doszło do napisania książki, kto był jej inicjatorem, jak jest podzielona oraz jak przebiegała współpraca z wydawcą.
Pan wojewoda opowiedział także jak został wybrany na ten urząd i że zadecydował o tym przypadek, gdyż początkowo w ogóle nie miał w planach zgłaszania swojej kandydatury.
Z nostalgią w opowieści do swoich lat młodości i wyprawy w dzikie Bieszczady, przytaczał zabawne historie, niejednokrotnie wywołując uśmiech wśród publiczności. Ta nie zawiodła i sala wypełniona była po brzegi, a każdy chciał zakupić własny egzemplarz książki Wielkopolska nie miała przede mną tajemnic i otrzymać dedykację od autora.

Był to wieczór pełen wspomnień, historii i humoru. Dziękujemy.

 

 

Skip to content