Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki nowej
usłudze w naszej bibliotece
.
Miło jest nam poinformować, Biblioteka przystąpiła do współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.
W ramach współpracy nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie dostęp do katalogu książek mówionych nagrywanych przez Stowarzyszenie „Larix” oraz otrzymała jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych Czytak 4, na którym będzie można słuchać ww. audiobooków. Katalog książek zawiera 3160 pozycji i co roku jest przybywa około 300 nowych książek.
Czytak 4 jest urządzeniem przystosowanym do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazny dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.
Z oferty będą mogły skorzystać osoby z dysfunkcją wzroku oraz osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Skip to content