Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Jak nie zostać „Komputerowym ćpunem”?

20 marca w Auli biblioteki z czytelnikami spotkał się Krzysztof Piersa. Autor książek „Komputerowy ćpun„, „Trener Marzeń” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne Bobry„.  Jest terapeutą ds. uzależnień i przemierza Polskę tłumacząc jak niezwykły i niebezpieczny jest cyfrowy świat, prezentuje rozmaite zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami. Ma wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i esportem, prowadzi kanał na YouTube. Jest także coachem, a na spotkaniach przedstawia proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. Jako pisarz fantastyki dzieli się bogatym światem wyobraźni, zachęca do zapoznania się z literaturą i próbowania własnych sił w pisarskiej profesji.

Podczas spotkania Krzysztof opowiedział o swoich doświadczeniach z grami komputerowymi, ale też przedstawił punkt widzenia terapeuty uzależnień. Objaśnił zagrożenia związane z grami oraz światem mediów społecznościowych, nieograniczonym byciem online i problemy, które dotykają coraz młodszych użytkowników: FOMO, hejt, stany depresyjne i lękowe czy problemy z koncentracją. Dwugodzinne spotkanie minęło w mgnieniu oka, a uczestnicy mieli do naszego gościa mnóstwo pytań, rozmowy zaś trwały także po zakończeniu oficjalnej części.

Krzysztof Piersa z humorem zaserwował niesamowitą dawką wiedzy o świecie gier komputerowych i internetu, a każdy z uczestników, od najmłodszych po rodziców czy dziadków, wyszedł z tego spotkania z refleksją na temat nowych technologii.

Skip to content