Turniej Poetycki o Pierścień Halszki odbył się już po raz piąty!

16 marca w Auli biblioteki poetyckie zmagania o ten wyjątkowy pierścień podjęło 15 uczestników.Turniej otwarty był dla wszystkich, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania, a warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza oraz odczytanie go podczas Turnieju. Tematyka utworu była dowolna, jednakże zwracano uwagę na wątki regionalne.

Poetów oceniało Jury w składzie:
Marzena Przekwas-Siemiątkowska- poetka, psycholog, autorka dwóch arkuszy poetyckich
Paulina Królak- aktorka, wokalistka, dziennikarka TVP Poznań
Łukasz Majchrzak- polonista, Dyrektor GOK w Chrzypsku Wielkim,
któremu towarzyszył także Jerzy Grupiński, pomysłodawca turnieju, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Gości przywitał Dyrektor Piotr Nowak, a Turniej zainaugurowała Małgorzata Łyssowska-Szczęsna, laureatka II Turnieju Poetyckiego o Pierścień Halszki prezentując wiersz „Pryzmat”.

Uczestnicy zaprezentowali rozmaite wiersze: białe, rymowane, krótsze lub dłuższe, także o tematyce regionalnej.

Po ostatnim występie Jury udało się na obrady, a uczestnicy wzięli udział w warsztatach literackich prowadzonych przez Jerzego Grupińskiego.

Jury oceniało utwory, ale także ich prezentację na scenie.

Nagrodę Główną V Turnieju Poetyckiego o Pierścień Halszki zdobyła Sławomira Sobkowska-Marczyńska, która zaprezentowała wiersz „Nic”.
Jury przyznało także wyróżnienia:
– za wątki regionalne: Janinie E. Partyce za wiersz „Pod krzyżem na Rynku” oraz Zygmuntowi Dekiertowi za wiersz „Halszka”
– w kategorii dorosłych: Ewie Stanke za wiersz „Pan Nieoczywisty” oraz Tadeuszowi Słomińskiemu za wiersz „Tęsknoty”
– w kategorii młodzieży: Agacie Kucz za wiersz „Kilka kryształów” oraz Wojciechowi Gimzickiemu za wiersz „Kalendarz miłości”.

Gratulujemy!