Z pasji i dobrego serca. Z miłości do sztuki i ludzi. Tak powstają obrazy Marii Antkowiak.

Ponad trzydzieści prac autorki utworzyło wystawę, której wernisaż odbył się 30 listopada 2022 r. w naszej bibliotece. Wśród wystawionych obrazów znalazła się seria z martwą naturą, przedstawiająca bukiety i kwiatowe kompozycje oraz malownicze pejzaże, których tajemniczość może działać na wyobraźnię.

Tego wieczoru zaszczyciła nas swoją obecnością autorka prac, Maria Antkowiak, która podzieliła się także z obecnymi opisem swojego ostatniego snu. Nie brakło wzruszeń, dyskusji przy kawie i… zakupów.

Podczas wystawy można zakupić obrazy, a dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Szczęśliwcy, którzy przybyli wczoraj na wernisaż już mogą zawiesić dzieła artystki na ścianie, na niektóre obrazy było kilkoro chętnych, ale kto pierwszy… 😉
Wystawa dostępna była do 15 grudnia. Sprzedanych zostało czternaście obrazów, a zebraną kwotę, 870 zł, przekazaliśmy w imieniu pani Marii na konto Caritas Poznań, który także wspiera ukraińskie dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami wsparli tę akcję i odwiedzili wystawę.