Z pasji i dobrego serca. Z miłości do sztuki i ludzi. Tak powstają obrazy Marii Antkowiak.

Ponad trzydzieści prac autorki utworzyło wystawę, której wernisaż odbył się 30 listopada 2022 r. w naszej bibliotece. Wśród wystawionych obrazów znalazła się seria z martwą naturą, przedstawiająca bukiety i kwiatowe kompozycje oraz malownicze pejzaże, których tajemniczość może działać na wyobraźnię.

Tego wieczoru zaszczyciła nas swoją obecnością autorka prac, Maria Antkowiak, która podzieliła się także z obecnymi opisem swojego ostatniego snu. Nie brakło wzruszeń, dyskusji przy kawie i… zakupów.

Podczas wystawy można zakupić obrazy, a dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Szczęśliwcy, którzy przybyli wczoraj na wernisaż już mogą zawiesić dzieła artystki na ścianie, na niektóre obrazy było kilkoro chętnych, ale kto pierwszy… 😉
Nie martwcie się- wystawa potrwa do 15 grudnia. Jest dostępna do zwiedzania codziennie, w godzinach pracy biblioteki. Do końca trwania wystawy istnieje możliwość zakupu dzieł.

Galeria dostępnych obrazów znajduje się na bibliotecznym Facebooku, tutaj.