,,Jeżeli na dnie piekła zaczniemy uprawiać sztukę, to przezwyciężymy piekło. Sztuka służy do przerabiania zła na dobro.” – Jerzy Nowosielski
8 marca, czyli w Dzień Kobiet, spotkaliśmy się w nowej sali konferencyjnej biblioteki na wernisażu wystawy prac uczestników warsztatów linorytniczych, której autorami są:
Mia Janasiak
Regina Piestrzeniewicz
Halina Sługocka
Roma Cyprowska
Daria Kęsa
Piotr Araszkiewicz
Bogusław Budych
Wernisaż rozpoczął się przemową dyrektora biblioteki dr. Piotra Nowaka i życzeniami dla pań w dniu ich święta. Następnie nadszedł czas na podziękowania od uczestników dla Pana Jarosława Kałużyńskiego za poprowadzenie warsztatów linorytniczych, które umożliwiły poznanie nowej, wspaniałej techniki graficznej i stworzenie pięknych prac, oraz dyrektora biblioteki za organizację warsztatów linorytniczych i stworzenie dla nich przestrzeni w bibliotece.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał od Pana Jarosława imienny dyplom za udział z oceną bardzo dobrą.
Prace prezentowane na wystawie powstawały podczas warsztatów w bibliotece trwających od listopada 2023 do lutego 2024.
Na wystawie można było zobaczyć prace, jak i matryce uczestników wykonane w linoleum, dzięki którym powstały prezentowane odbitki.
Od poniedziałku 11 marca wystawa stanie na holu biblioteki, gdzie będzie można ją oglądać przez kolejne dwa tygodnie.
Zachęcamy do odwiedzenia i podziwiania!