Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Kolejną propozycją dla pań z okazji Tygodnia Kobiet w bibliotece były warsztaty wizerunkowe z Dittą Hoffmann.

MM Ditta Hoffmann – strefa makijażu – mistrzyni makijażu-wizażystka z 10 letnim stażem, właścicielka salonu kosmetycznego i studia wizażu w Szamotułach, prowadząca pokazy makijażu, szkolenia, prelekcje na temat stylizacji i makijażu, 6 marca przeprowadziła prelekcję także w naszej bibliotece.

Podczas spotkania wizażystka wybrała z publiczności jedną z pań, która została modelką pokazu makijażu codziennego. Ditta najpierw opowiadała krok po kroku o zasadach pielęgnacji, rodzajach używanych kosmetyków, akcesoriów do makijażu, a także technikach jego wykonywania. Na bieżąco odpowiadała także na liczne pytania uczestniczek warsztatów, które także dzieliły się swoim doświadczeniem.

Najbardziej intrygującym tematem została analiza kolorystyczna, którą Ditta Hoffmann zajmuje się od dwóch lat. To określenie zestawu kolorów, które pasują do danego typu urody: wiosny, lata, jesieni i zimy (z których można wydzielić jeszcze podtypy). Prowadząca przeprowadziła analizę kolorystyczną na modelce, a także każdej z chętnych uczestniczek spotkania.

To był wieczór pełen kobiecości i piękna. Dziękujemy!

 

Skip to content