Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Wtorek był u nas dniem Majorki, na którą zaprosił nas Marek Zgaiński, promując swoją najnowszą książkę „Morderstwo na Majorce”.

Powieść, napisana z niesamowitym poczuciem humoru, nie jest stricte kryminalna, sam autor nazywa ją romansem historycznym, choć akcja jej dzieje się także współcześnie. Jest tu paru zagadkowych bohaterów,
są wątki obyczajowe, książka też może pełnić rolę swoistego przewodnika po pewnej części wyspy.
W dodatku dużo w niej muzyki (do audiobooka prezentowanego na spotkaniu dołączona była muzyczna ilustracja w postaci osobnej płyty z hiszpańskimi kompozycjami autora), więc oprócz prezentacji fragmentów treści książki, które słuchaliśmy z głośników (lektor – aktor Artur Beling), mieliśmy okazję posłuchać na żywo tańców hiszpańskich.
Czy skłoniło to nas do odwiedzin Majorki? Na pewno zachęciło do sięgnięcia po „Morderstwo na Majorce”,
które jednak wydane jest wyłącznie w postaci audio i e-booku.
Płyta niebawem do wypożyczenia (dostaliśmy ją w prezencie od twórcy), zainteresowanych książką odsyłamy także do strony autora: www.marekzgainski.pl

Marek Zgaiński – poeta, pisarz, założyciel (wraz z Joanną Nawrocką) Mojego Teatru w Poznaniu, autor wystawianych tam od lat popularnych komedii  teatralnych, były felietonista byłego Radia Merkury, pisarz, lutnik, od paru lat mieszkaniec Majorki.

 

 

Skip to content