Jesteśmy otwarci na wyjątkowe potrzeby naszych Czytelników, dlatego stworzyliśmy specjalną ofertę dla Seniorów.

Uruchamiamy Pogotowie Informatyczne!
W każdą środę, w godz. 15:30-17:00 młodzież pomoże Seniorom w obsłudze smartfonów i komputerów: pomogą wysłać maila, zrobić przelew, poprawią podstawowe ustawienia, wytłumaczą gdzie i jak wyszukiwać informacje w internecie, itd.

Czytak przeczyta!
Czytak to proste w obsłudze urządzanie, które odczyta zapisane na nim książki. Idealne rozwiązanie dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

„Duże Litery”
Seria „Duże Litery” to seria popularnych książek z powiększoną czcionką. Dzięki niej osoby słabiej widzące mogą nadal cieszyć się lekturą. Półki oznaczone „Duże Litery” znajdziecie w naszej Wypożyczalni.

Książka na telefon
Dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie mają możliwości dotarcia do budynku biblioteki oferujemy dowóz książek do domu. Wystarczy, że wybierzecie z naszego katalogu internetowego albo z pomocą bibliotekarki, mailowo lub  telefonicznie, interesujące Was pozycje i poprosicie o dostawę.

Szczegóły oferty w bibliotece i pod nr 61 29 21 361. Zapraszamy!