Akademia Klimatyczna wystartowała!

Ruszył program Biblioteki dla klimatu (więcej o programie tutaj). W dniach 9-10 października nasze bibliotekarki wzięły udział zjeździe stacjonarnym w Warszawie, gdzie wraz z przedstawicielkami dziewięciu innych bibliotek wzięły udział w warsztatach.
Pierwszego dnia zjazdu zapoznały się z wynikami raportu badawczego, wzięły udział w spacerze klimatycznym z Filipem Springerem, wysłuchały wykładu dr Aleksandry Kardaś z Fundacji Edukacji Klimatycznej. Drugi dzień wypełniony był warsztatami z Henrykiem Stawickim i Justyną Turek z Change Pilots, którzy pokazali konkretne metody i narzędzia pomagające zrealizować projekt. Był też czas na lepsze poznanie uczestników oraz wymianę doświadczeń. Przed nami sporo nauki i wspólnych działań, na które bardzo się cieszymy.