Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki,  który promuje czytelnictwo.

  • DKK stanowią grupy czytelnicze, działające głównie przy bibliotekach. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, wspólnie tworzą recenzje omawianej pozycji. Projekt DKK, to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs – wspólnego czytania i rozmowy o książkach
  • W kwietniu 2007 r. Dyskusyjne Kluby Książki wystartowały w Wielkopolsce, obecnie jest ich 66, a w Polsce ponad 2000. My jesteśmy jednym z nich. Funkcję instytucji koordynującej dla klubów na terenie województwa wielkopolskiego pełni Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
    DKK w Szamotułach działa od 19 kwietnia 2007 r.

Zasady? Mamy do dyspozycji 10 książek tego samego tytułu. Czytamy (choć nie jest to obowiązek), dyskutujemy, spieramy się i rozmawiamy na przeróżne tematy. Czasami ktoś z nas pisze recenzję, czasami redagujemy wspólną. Nie są to jednak zawsze poważne dyskusje literackie, głównie chodzi o dobrą zabawę.
Klub jest formacją otwartą, więc zawsze można do nas dołączyć.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2024.

 

Moderatorem szamotulskiego DKK jest obecnie Natalia Janecka, nr tel.  517 570 311.

Najbliższe spotkanie:

24 lipca 2024 r. godz. 18:15
Czytamy: Lato – Tove Jansson

 

Skip to content