Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki,  który promuje czytelnictwo.

  • DKK stanowią grupy czytelnicze, działające głównie przy bibliotekach. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, wspólnie tworzą recenzje omawianej pozycji. Projekt DKK, to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs – wspólnego czytania i rozmowy o książkach
  • W kwietniu 2007 r. Dyskusyjne Kluby Książki wystartowały w Wielkopolsce, obecnie jest ich 57, a w Polsce ponad 2000. My jesteśmy jednym z nich. Funkcję instytucji koordynującej dla klubów na terenie województwa wielkopolskiego pełni Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
    DKK w Szamotułach działa od 19 kwietnia 2007 r.

Zasady? Mamy do dyspozycji 10 książek tego samego tytułu. Czytamy (choć nie jest to obowiązek), dyskutujemy, spieramy się i rozmawiamy na przeróżne tematy. Czasami ktoś z nas pisze recenzję, czasami redagujemy wspólną. Nie są to jednak zawsze poważne dyskusje literackie, głównie chodzi o dobrą zabawę.
Klub liczy 12 stałych członków, ale jest formacją otwartą, więc zawsze można do nas dołączyć.

Moderatorem szamotulskiego DKK jest Roma Cyprowska.

Najbliższe spotkanie: druga połowa września, jak pogoda dopisze – pod chmurką,
szczegóły wkrótce.
Czytamy:
Joanna Gierak-Onoszko,
27 smierci Toby’ego Obeda

 

 

Skip to content