W tym roku szkolnym w bibliotece dzieciom towarzyszyć będzie Martynka. Główna bohaterka książek Gilberta Delahaya ma przygody na każdą porę roku!
26 września odbyły się pierwsze zajęcia z serii warsztatów dla grup przedszkolnych. 5-letnie i 6-letnie dzieci z Przedszkola nr 5 „Miś” w Szamotułach poznały najpierw Martynkę dzięki opowiadaniu „Nowa koleżanka”, w którym główna bohaterka rozpoczyna nowy rok szkolny. Pokazywały na globusie, gdzie znajdują się Indie, a następnie samodzielnie wykonywały mini akwarium. Powstały piękne, kolorowe rybki z papieru, a każda ma swój domek. A w środę, 27 września, odwiedziły nas 5-latki z Przedszkola „Rzepka” i poznały Martynkę.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach w kolejnych miesiącach. Ciekawe jakie przygody będzie miała nasza mała bohaterka.