Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Góry w Afryce? Oczywiście Kilimandżaro.
No i jeszcze góry Atlas.
A kto słyszał o bajecznie kolorowych Górach Księżycowych?

Przeciętny dorosły człowiek o szczytach Afryki wie mało. Ale ROBERT GONDEK nie jest przeciętnym znawcą tego tematu – wędruje po Afryce i zdobywa jej najwyższe szczyty. W drogę na najwyższe szczyty Afryki – to tytuł projektu, który realizuje krok po kroku, zdobywając najwyższe szczyty wszystkich państw tego fascynującego kontynentu. Za konsekwencję realizacji tego projektu otrzymał wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku” podczas Kolosów 2016 w Gdyni, największego festiwalu podróżniczego w Polsce.
W czwartkowy wieczór, 13 czerwca, Robert Gondek zabrał nas w podróż do Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy
i Burundi. Za pomocą niezwykłej prezentacji opowiedział o zdobywaniu gór w tych właśnie krajach, a także o ich mieszkańcach, zwierzętach i roślinach. Podróżnik, autor przepięknych zdjęć, opowiadał tak sugestywnie, że czuliśmy się współuczestnikami jego wypraw, a zapewne większość z nas o nich właśnie zamarzyła. Stąd duże zainteresowanie publiczności praktycznymi aspektami podróży, ale i książką autora, jego zdjęciami
i …koszulkami.
To był bardzo ciekawy wieczór. I mamy nadzieję, że nie ostatni.
Kto wie, może Robert Gondek z nowymi szczytami i wrażeniami z najnowszej podróży zawita do nas pod koniec roku…

Robert Gondek:
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.
Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka suahili.