Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Jeszcze jeden uśmiech MAGDALENY MAJCHER

to ostatnia z jej dziesięciu książek i to właśnie od niej autorka zaczęła swoją opowieść, kiedy 7 marca przyjechała do nas na spotkanie z czytelnikami.
Czytelnicy, a właściwie czytelniczki, gdyż Magdalena Majcher pisze o kobiecości w różnych jej aspektach, byli usatysfakcjonowani autorką, która okazała się szalenie miłą i kontaktową osobą.
Pisarka opowiadała o procesie tworzenia powieści, o długiej pracy dokumentalnej (każda z jej książek porusza jakiś problem społeczny), o pomysłach na nową fabułę, a także o nowej powieści, właściwie sadze, której pierwszy tom ukaże się niebawem na rynku.
Pytania czytelniczek dotyczyły dalszych losów bohaterów czteroczęściowej serii Wszystkie pory uczuć (Magdalena Majcher jednak nie zostawiła złudzeń – lubi otwarte zakończenia), procesu wydawniczego jej książek i upodobaniach czytelniczych. Na końcu spotkania były oczywiście autografy i kameralne rozmowy. Sądząc po młodym wieku i dobrym oraz szybkim warsztacie pisarskim autorki, to zapewne nie ostatnie jej u nas spotkanie. Mamy taką nadzieję!

Magdalena Majcher (ur. 1990 r.),
autorka poczytnych i lubianych książek obyczajowych, dotykających istotnych problemów psychologiczno-społecznych, takich jak macierzyństwo, adopcja, depresja poporodowa i in. (m.in. cykl czterech powieści „Wszystkie pory uczuć”, „Jeszcze jeden uśmiech”, „Stan nie! błogosławiony”) czy osadzonych w realiach historycznych („W cieniu tamtych dni”).