Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Pierwsze spotkanie z cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece przerosło nasze oczekiwania, a Wy od razu chcieliście umówić się na kolejne!
Z rozmów podczas ostatniego spotkania, wynikła potrzeba zadbania o nasze szamotulskie eko zakątki, zielone skwerki, często wspólnie organizowane i projektowane, a z czasem niestety zapomniane, więc 28 lutego  stworzyliśmy Zieloną Mapę Szamotuł!

Spotkanie poprowadziła Ida Bocian, animatorka kultury, reżyserka, tutorka programu Biblioteki dla klimatu.

W ramach projektu Biblioteki dla klimatu spotkaliśmy się już po raz trzeci, a żeby poczuć się w swoim gronie jeszcze lepiej, wieczór rozpoczęliśmy rozmowami zapoznawczymi, po czym przeszliśmy do meritum i pochyliliśmy się nad planem Szamotuł. Pracując w grupach zaznaczaliśmy na mapie zielone zakątki miasta, ale też snuliśmy plany i marzenia, co możemy zrobić, by tych zielonych plam na planie miasta było jeszcze więcej. Po omówieniu wszystkich potrzeb wybraliśmy jedno zadanie, które możemy zrealizować jeszcze tej wiosny. Trzymajcie kciuki!

 

To kolejne spotkanie w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece, który zainicjowany został w ramach programu Biblioteki dla klimatu, prowadzonego przez Fundację FRSI.

 

Skip to content