Ferie w mieście czy na wsi nie muszą być nudne! Zaprosiliśmy Was byście spędzili je razem z nami i na pewno mile spędziliśmy czas. Wspominamy co działo się od 12 do 22 lutego 😉

W siedzibie głównej biblioteki, przy szamotulskim Rynku, tematem przewodnim tegorocznych ferii było miasto. Codziennie podczas warsztatów dzieci poznawały inny aspekt miasta: pochodzenie, układ, możliwości dojazdu, budynki, sklepy, dowiedziały się jak miasto zmieniło się na przestrzeni lat, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, czy kim są rzemieślnicy. Zagraliśmy w planszówki, a nawet odwiedzili nas policjanci z KPP w Szamotułach. Oprócz opowieści z miastem w tle, dzieci wykonywały także prace plastyczne: konstruowali pociąg czy kamienice, wykonali parkowe zwierzątka z origami, malowali torby na ekologiczne zakupy i projektowali herb wymarzonego miasta oraz zakładki.

W Pamiątkowie także się działo! Przy użyciu różnych technik plastycznych powstawały cudowne prace.
W Otorowie zaś nie tylko można było stworzyć dzieło, ale także zintegrować się podczas gry w planszówki.

Dziękujemy, że byliście z nami!