W tym roku, z powodu pandemii Tydzień Bibliotek pod hasłem Zasmakuj w bibliotece
odbywał się wyłącznie wirtualnie.

Na stronie bibliotecznego Facebooka (dostępnego nie tylko dla posiadaczy facebookowego konta) zaproponowaliśmy:
* (O)powieści kuchenne – zabawa polegała na nadesłaniu zdjęcia przygotowanej potrawy na podstawie przepisu kulinarnego znajdującego się w dowolnej powieści.

Zdjęcie Karoliny Nowak

* Bibliotekarka pilnie poszukiwana – tropiliśmy bibliotekarki w literaturze pięknej.

* Smaczki poetyckie – trzeba było wybrać haiku, limeryk lub fraszkę i napisać, zawierający kulinaria,
a w przypadku limeryku nazwę miejscowości z naszego powiatu, wierszyk.

Konkurs wygrała i nagrodę otrzymuje Aleksandra Stachowiak za limeryk:

Razu pewnego znanego kucharza z Przyborowa,
Okropnie bolała podczas gotowania zupy głowa.
Wsypał do garnka za dużo soli,
Teraz już głodnych nie zadowoli.
I dlatego dziś dla wszystkich z chlebem pasztetowa.

* Rebusy literackie – zabawa z rebusami, których rozwiązaniem były tytuły książek dla dzieci.

Więcej zdjęć na Facebooku.

To była dla wielu dobra zabawa, ale mamy nadzieję, że w następnym roku Tydzień Bibliotek będzie tradycyjny 🙂