W późne piątkowe, grudniowe popołudnie spotkałyśmy się w Bibliotece, aby podyskutować
o książce Wybrałam wolność Mariam Notten i Erici Fischer.

Tak, jak przypuszczałyśmy lektura ta nie należała do szybkich, łatwych i przyjemnych (w sensie poruszanych w niej tematów). Zgodnie stwierdziłyśmy jednak, że absolutnie czas poświęcony na jej przeczytanie, nie był czasem straconym. Poznawanie innych kultur, tradycji, obyczajów, choć czasami bardzo „nietypowych”, poszerza przecież nasze, nie tylko literackie, horyzonty. Trudne losy kobiet, które przedstawiły autorki, utwierdziły nas w przekonaniu, że siła zdecydowanie jest kobietą! Czasem zmienną i niezdecydowaną, ale zawsze odważną i znającą swoją wartość.

W miłej przedświątecznej atmosferze podsumowałyśmy również ważne wydarzenia w świecie literatury w kończącym się roku. Znamy już trendy, które pojawią się w 2023, więc trudno będzie nas czymś zaskoczyć. Kilka chwil poświęciłyśmy także Liberaturze. To rodzaj literatury totalnej, w której tekst i forma książki stanowią integralną całość. W utworach liberackich ważny jest nie tylko tekst, warstwa słowna, ale również typografia, konstrukcja, format i kształt.

W styczniu czeka na nas Wzgórze psów Jakuba Żulczyka. Biorąc pod uwagę liczbę stron, nie mamy chwili do stracenia!
Do zobaczenia 26.01.2023r. o 18:15.