Wrześniowa lektura, choć czytało się ją znakomicie, nie była zbyt przyjemną książką.

Bydgoszcz lat dziewięćdziesiątych XX w., realia czasów powstającego kapitalizmu i dwóch młodych ludzi, z których jeden staje się mordercą to była dla nas, pamiętających owe czasy, dość przygnębiająca mieszanka.
Tym bardziej, że zbrodnia przedstawiona w Innej duszy Łukasza Orbitowskiego, to prawdziwe zdarzenie, powieść bowiem została napisana w ramach wydawniczego projektu, w którym fabuła skonstruowana jest na podstawie wstrząsających opinię publiczną autentycznych zdarzeń kryminalnych.
Klubowa dyskusja dotyczyła głównie historii ostatniej dekady XX w. i chęci sięgnięcia po inne tytuły z serii „Na F/Aktach” wydawnictwa OD DESKI DO DESKI.
Wspominaliśmy także ubiegłoroczne spotkanie z autorem w bibliotece.
Dość mroczne klimaty ocieplała nam smakowita tarta jabłkowo-brzoskwiniowa z cynamonem.
Wszak to już kalendarzowa jesień.

Łukasz Orbitowski w naszej bibliotece – 28 września 2017 r.