Zbliża się finał projektu Biblioteka dla klimatu i nasza Zielona inicJATYwa: Wokół drzewa- Szamotuły!
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu podsumowującym projekt, nad którym od października pracowaliśmy z grupą inicjatywną w bibliotece. W tej edycji pragnęliśmy zwrócić uwagę mieszkańców miasta na wartość i walory szamotulskiej zieleni, a w szczególności na drzewa.
Przejdź z nami- Wokół drzewa! Weź udział w klimatycznej grze miejskiej! Już 11 stycznia!
Start imprezy o godz: 10:00, a grę poprzedzą prelekcje. O wizji „Błękitno-zielonych Szamotuł dla mieszkańców” opowie Ewa Leś, a temat „Żywych pomników” poruszy Paweł Pawlaczyk. W tym dniu premierę będzie miała również wystawa zewnętrzna: „Wokół drzewa- Szamotuły dawniej i dziś”.
Na uczestników Gry Miejskiej czekają nagrody 🙂
Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do gry miejskiej dostępne są tutaj.
Zapisy w bibliotece lub wysyłając kartę zgłoszeniową na adres: czytelnia@biblioteka-szamotuly.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Biblioteki dla klimatu realizowanego przez Fundację FRSI.
Prelegenci:
Ewa Leś– członkini Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego, biolożka, absolwentka prawa ochrony środowiska, obywatelka dorzecza Odry. Przewodnicząca międzynarodowej eksperckiej grupy roboczej ds. Eutrofizacji wód w Koalicji Czystego Bałtyku. Założycielka autorskiego międzynarodowego interdyscyplinarnego Uniwersytetu Rzecznego, współzałożycielka polskiej Szkoły Rzecznej oraz eksperckiej, społecznej polskiej Koalicji Ratujmy Rzeki. Certyfikowana Project Manager PRINCE2, w zakresie zarządzania bezpieczeństwem transgranicznych wód słodkich i prawa ochrony środowiska. Autorka Dorzecznych Wędrówek.
Paweł Pawlaczyk– przyrodnik z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie ochrony przyrody, zarówno w administracji rządowej, jak i w organizacji pozarządowej Klub Przyrodników Polska. Brał udział w procesach wyznaczania obszarów Natura 2000 w Polsce oraz wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej, w opracowywaniu założeń środowiskowych dla obszarów chronionych dla Planów Gospodarowania Dorzeczami w Polsce. Posiada dobrą znajomość unijnych przepisów dotyczących ochrony przyrody i wody oraz doświadczenie w planowaniu zarządzania obszarami chronionymi.