Czas na V Turniej Poetycki o Pierścień Halszki!

W zeszłym roku pokazaliście, że w Szamotułach i okolicy mamy wielu poetów. Mamy nadzieję, że w tym roku także zaprezentujecie w bibliotece swoją twórczość. Do zdobycia wyjątkowa nagroda- Pierścień Halszki.

V Turniej Poetycki o Pierścień Halszki odbędzie się 16 marca 2024 r. o godz. 10:00 w Auli Biblioteki.
Turniej otwarty jest dla wszystkich, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania, wziąć może w nim udział każdy. Warunkiem uczestnictwa jest napisanie wiersza i odczytanie go przez autora w dniu Turnieju. Tematyka utworu jest dowolna, jednakże przewidujemy wyróżnienie za wątki regionalne.

W czasie obrad Jury, Jerzy Grupiński, pomysłodawca turnieju, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, poprowadzi warsztaty poetyckie.

Na zgłoszenia do V Turnieju Poetyckiego o Pierścień Halszki czekamy do 14 marca 2024 r., do godziny 15:00. Wiersz oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: czytelnia@biblioteka-szamotuly.pl lub złożyć w bibliotece.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj.

Zapraszamy!