Tydzień Bibliotek 2024 już wkrótce! W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Biblioteka-miejsce na czasie”

Rozpocznie się w środę 8 maja, czyli w Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia biblioteka będzie czynna od godz. 12:00, gdyż wcześniej bibliotekarze z całej gminy spotkają się i będą świętować swój dzień.
O godz. 13:00 zapraszamy do Auli biblioteki na spotkanie z podróżniczką Olą Mae, która z kotem Fryderykiem przemierzyła Europę na rowerze.
O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem, czyli Zagubionym w Karkonoszach. Autorem kryminałów z karkonoskimi historiami w tle.

9 maja wszystkie dzieci zapraszamy na „Bajkę o Żabim Królu” w wykonaniu Teatrzyku Cieni „Latarenka”. Przedstawienie zobaczyć będzie można o godz. 10:00 oraz 11:15.
O godz. 18:00 kolejne warsztaty sztuki opowiadania. Nadal możecie dołączyć!

10 maja biblioteka będzie nieczynna. W tym dniu nasi bibliotekarze odwiedzą kolegów po fachu w jednej z okolicznych bibliotek.

W sobotę 11 maja w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece zapraszamy na Dzień Sąsiada przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Szamotułach oraz naszej Filii nr 1. Wychodzimy do Was z Zieloną InicJATYwą. Zazielenimy skwer u zbiegu ulic Łąkowej i Sportowej. Posadź z nami rośliny!

13 maja o godz. 10:00 młodzież z szamotulskich szkół średnich wraz z lokalnymi pisarzami, Karoliną Zielińską oraz Robertem Batorym, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Książka papierowa czy elektroniczna?”

14 maja o godz. 18:00 zapraszamy na prelekcję „Arszenik i stare… księgi. O historii produkcji książki i jej mrocznych kartach” dr Alicji Szulc z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu

Tydzień Bibliotek 2024 zakończymy  spotkaniem w ramach cyklu Kobiecy Klimat w Bibliotece, 15 maja o godz. 17:30, podczas którego przedstawicielka Polskiej Zielonej Sieci opowiadać będzie o „zielonych” umiejętnościach i ich roli na rynku pracy.

Od poniedziałku 13.05. do środy 15.05. w bibliotece odbywać się też będzie kiermasz książek, a przez cały Tydzień Bibliotek trwać będzie abolicja dla niesfornych czytelników.

Zapraszamy! Świętujcie z nami Tydzień Bibliotek 2024!