Już 24 maja o godz. 18:00 zapraszamy do biblioteki na wernisaż wystawy twórczości Bogdana Galewskiego i Przemysława Kolińskiego pt. „PRZESTRZENIE WOLNOŚCI”.

Wystawa to cykl prac malarskich, fotografia artystyczna i ceramika artystyczna unikatowa. Prace prezentują miejsca, miasta, kraje widziane oczami artystów. Jest to pierwsza wspólna wystawa obu artystów. Konfrontacja różnych stylów, technik w wolnej przestrzeni sztuki. Sztuki, która nie tylko sprawia radość, inspiruje, pobudza do rozmów, nie zna granic, sztukę można odnaleźć w każdej dziedzinie życia… Sztuka jest wolna.
Bogdan Galewski zainteresowanie malarstwem przejawiał „od zawsze”. Pierwsze wystawy swoich prac prezentował już w czasach studenckich, w akademiku. Po ukończeniu Akademii Rolniczej w Poznaniu rozpoczął pracę w przedsiębiorstwach rolnych, a w latach 90. został nauczycielem i dyrektorem szkoły w Gaju Wielkim. Do swojej malarskiej pasji powrócił na emeryturze. W ciągu ostatnich kilku lat namalował kilka cykli obrazów, które prezentowane były na wystawach „Śladami Moneta i Van Gogha”, „ONE”, „Tamte dziewczyny”, „Kobiety, konie, wilki”. Ostatnie wernisaże „Ponad granicami” wystawiono w budynkach Komisji Europejskiej, a także w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli. Jego prace znaleźć można w salonach Warszawy, Berlina, Frankfurtu nad Menem, Hyderabadu i Brukseli oraz w Kaźmierzu Wielkopolskim, gdzie artysta mieszka.
Przemysław Koliński to artysta i nauczyciel sztuki w Hamburgu, gdzie aktualnie mieszka. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Administracja oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej na kierunku Edukacja artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Laureat Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury 2014. Pasjonat maratończyk (biegi m. in. w Belgii, Grecji, Niemczech, Polsce). Współzałożyciel pierwszej studenckiej galerii sztuki, Drewutnia, w Poznaniu. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Belgii, Holandii, Niemczech i w Polsce. Organizator przedsięwzięć artystyczno-kulturowych. Prace w zbiorach Politechniki Poznańskiej, w Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach i zbiorach prywatnych w Belgii, Holandii, Niemczech, Polsce i Szwajcarii.