UWAGA! BRAK MIEJSC!

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Zapraszamy na warsztaty z książką w bibliotece, podczas których właśnie miasto i jego różne aspekty poznamy.

Przez całe dwa tygodnie będziemy kręcić się po mieście. Nie dosłownie, ale podczas naszych warsztatów.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, od godz. 11:00 i potrwają około 1-1,5 godz.

Jaki jest plan?

I tydzień:

Poniedziałek, 12.02.
Budujemy miasto.
Warsztat: zbuduj kamienice.
Jak powstawały pierwsze miasta? Jakie są typy miast? Jak buduje się blok, a jak dom? Odpowiemy na te pytania, a podczas warsztatów zbudujemy kolorowe kamienice.

Wtorek, 13.02.
Gdzie klucz, a gdzie gryf?
Warsztat: zaprojektuj herb.
Co to jest herb miasta? Co miasta mają w herbach? Przedstawimy rozmaite herby miast, a dzieci zaprojektują swój własny herb.

Środa, 14.02.
Prawo miasta.
Z zasadami po planszy.
Co to są prawa miejskie? Jak należy poruszać się po mieście? Porozmawiamy na temat tych praw i poznamy zasady poruszania się po planszy. Wprowadzimy trochę zabawy w postaci rozgrywek w planszówki.

Czwartek, 15.02.
Bezpieczeństwo w mieście.
Wizyta policjantów z KPP w Szamotułach.
Policjanci opowiedzą o bezpieczeństwie w mieście i na drodze.

Piątek, 16.02.
Miasto moje, a w nim… biblioteka!
Warsztat: zakładki do książek.
Sprawdzimy, czy znacie naszą bibliotekę, zajrzymy w różne jej zakamarki, a podczas warsztatów stworzymy kolorowe zakładki do książek z pomponikami.

II tydzień:

Poniedziałek, 19.02.
Wszystkie drogi prowadzą do…
Warsztat: Skonstruuj pociąg.
Odpowiemy na pytanie: Jak dojechać do miasta? O autach, pociągach, autobusach… Zbudujemy też pociąg!

Wtorek, 20.02.
Miasto moje, a w nim… park!
Warsztat: Zwierzęta origami.
Porozmawiamy o tym, jak należy zachowywać się w parku. Co można w nim zobaczyć, jakie rośliny czy zwierzęta. Te ostatnie stworzymy techniką origami.

Środa, 21.02.
Miasto moje, a w nim… sklepy!
Warsztat: Torba na zakupy.
Jakie mamy w mieście sklepy i co można w nich kupić? Jak robić zakupy w duchu less waste? Podczas warsztatów pomalujemy torby na zakupy.

Czwartek, 22.02.
Miasto moje, a w nim… rzemieślnicy!
Warsztat: Bransoletki i breloczki.
Kim byli rzemieślnicy? Czy nadal istnieją? Czym jest tytuł czeladnika, a czym mistrza? Zabawimy się w rzemieślników-jubilerów i zaprojektujemy bransoletki lub breloczki.

Piątek, 23.02.
Miasto dawniej i dziś.
Warsztat: Zabawka gniotek.
Jak żyły dzieci 100 lat temu? Czym różniło się tamto miasto od dzisiejszego? Sprawdzimy na starych szamotulskich pocztówkach, a podczas warsztatów wykonamy prostą zabawkę-gniotka.

Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci od 7 lat (od I klasy).
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w bibliotece oraz pod nr tel. 573 861 334.
Zapraszamy!