Mruczą podczas czytania, przytulają się i merdając ogonkiem przewracają strony w książkach. Nasi czworonożni przyjaciele! Koty i psy często towarzyszą czytelnikom w lekturze, więc w podziękowaniu za ich dzielenie się miłością, także do książek, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierzaków, które nie miały tyle szczęścia, by znaleźć kochający dom i ręce do głaskania.

Od 6 lutego zbieraliśmy w bibliotece puszki z karmą mokrą (te są najbardziej potrzebne), karmę suchą o zawartości mięsa minimum 30%, a także koce, pościele, prześcieradła i duże ręczniki. Zbiórka zakończyła się w piątek, 17 lutego, czyli w Światowy Dzień Kota. Zebraną karmę przekażemy do Schroniska w Przyborówku.

W naszą akcję włączyły się dzieci z szamotulskiego Przedszkola Słoneczko wraz z opiekunami i rodzicami. Przekazali mnóstwo puszek i worków z karmą, a nawet zabawek dla kotów. Przygotowali także te piękne kocie kartony 🙂

Dziękujemy za Wasze wsparcie!