Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Moja Twoja Nasza Biblioteka! XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zakończyliśmy w piątek 12 maja wyjazdem studyjnym do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

W Nowym Tomyślu powitała nas Dyrektor Biblioteki Elżbieta Podlaszewska-Cybal, która zaprosiła nas do nowego (otwartego dzień wcześniej) Bibli(o)grodu. Pani Elżbieta oprowadziła nas po budynku biblioteki, opowiedziała o poszczególnych działach, zapoznała z kadrą. Był też czas na swobodne rozmowy i wymianę doświadczeń z bibliotekarzami.
Następnie pracownicy Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego zabrali nas na spacer po Nowym Tomyślu- mieście wikliny i chmielu. Zobaczyliśmy największy na świecie kosz z wikliny, posłuchaliśmy o historii miasta: dowiedzieliśmy się skąd się wzięły tradycje wikliniarskie oraz kto sprowadził do Nowego Tomyśla chmiel.
Następnie odwiedziliśmy Park im. Feliksa Szołdrskiego, podziwialiśmy wiklinowe formacje na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielu, a także odwiedziliśmy nowotomyskie Zoo, gdzie szczególnie zaprzyjaźniliśmy się z lemurami.
Wizytę zakończyliśmy obiadem, podczas którego skosztowaliśmy dania z wykorzystaniem lokalnego produktu Nowego Tomyśla- szparagów.

Dla bibliotekarzy była to cenna wymiana doświadczeń i możliwość podejrzenia pracy koleżanek po fachu. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspaniały spacer po mieście.

Skip to content