Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

XII Szamotulski Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz już za nam!
Czy wiecie jak miała na imię przyjaciółka Motyla Emanuela? Kto był pierwszym właścicielem Tajemniczego Ogrodu? Z jakich kwiatów zrobiony miała wianek Danusia Jurandówna ubrany podczas sekretnego ślubu ze Zbyszkiem?
Uczestnicy naszego rajdu wiedzą 🙂Pytania w sobotnim Literackim Quizie Kwiatowym dotyczyły kwiatów i ogrodów, ponieważ meta naszego rajdu miała miejsce w Lawendowy Sen w Jaryszewie.
Każdy z uczestników mógł spróbować pysznej lemoniady czy ciasteczek z lawendą, podziwiać wspaniały ogród oraz uczestniczyć w mini warsztatach lawendowych. Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnego losowania turystycznych gadżetów wśród „pomarańczowych”.
Na uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja: wizyta w Leśnej Bazie Lotniczej w Jaryszewie, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się jak wygląda samolot wykorzystywany do gaszenia pożarów oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tego konkretnego samolotu, jak i pracy obsługujących go pilotów.
Bogatsi w nowe doświadczenia, pełni pozytywnej energii i upojeni lawendowymi zapachami, leśnymi i polnymi dróżkami wróciliśmy do Szamotuł. Kto nie był, niech żałuje. Na rajd zapraszamy już za rok a do biblioteki codziennie 🙂
Szczególne podziękowania za organizację rajdu dla naszej koleżanki Karoliny Nowak🙂
Za turystyczne gadżety dla naszych rajdowców dziękujemy Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach oraz Powiat Szamotulski Oficjalnie

 

 

Skip to content