Królowa, Katedra, Muzyka czy Zamek to tylko parę z rzeźb znanej poznańskiej artystki MARIOLI KALICKIEJ, które można zobaczyć w naszej bibliotece.

Do 14 grudnia podziwiać można kilkanaście stworzonych z ceramiki i brązu figur,
wśród nich znajduje się też szamotulska Baszta!
Podczas wtorkowego wernisażu (20 listopada), na który przybyło sporo gości,
Mariola Kalicka opowiadała o procesie, technikach i okolicznościach powstawania rzeźb.
Widzowie z zainteresowaniem słuchali rzeźbiarki, niecodziennie bowiem ma się do czynienia z tego typu sztuką.
Tajemnicze, baśniowe, choć nie bajkowe postaci i budowle pięknie prezentują się w naszej wystawowej sali. Zdecydowanie zachęcamy do obejrzenia.
Wystawa czynna w godzinach: 10 – 17:30
Wstęp wolny. Zapraszamy!

MARIOLA KALICKA – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Dyplom uzyskała w pracowni prof. Bazylego Wojtowicza.
Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Obecnie jej rzeźby znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Miedzi
w Legnicy i innych oraz w kolekcjach prywatnych.
Jest zdobywczynią wielu nagród, w tym Grand Prix Biennale Małych Form w Poznaniu a także laureatką Salonu Zimowego Rzeźby w Warszawie, Biennale Dantesca w Ravennie.
Specjalizuje się w rzeźbach w brązie w połączeniu z gliną, kamieniem i innym tworzywem.