Mieliśmy wczoraj, 11 października,  zaszczyt gościć w bibliotece obecnego oraz byłych Burmistrzów Szamotuł, Włodzimierza Kaczmarka, Jacka Grabowskiego oraz Romana Handschuha, którzy pojawili się na spotkaniu autorskim „Współpraca partnerska Szamotuł z miastami europejskimi w latach 1989-2019” autorstwa dr Piotra Nowaka. Podczas spotkania obecny był także zespół redakcyjny oraz samorządowcy i działacze społeczni, którzy w procesie tworzenia partnerstwa uczestniczyli.

Historia współpracy partnerskiej Szamotuł działa się nie tylko na kartach książki dr Piotra Nowaka, ale przede wszystkim w opowieściach tych, którzy ją tworzyli. Burmistrzowie wspominali wczoraj mniej oficjalne aspekty tej współpracy oraz mówili o ludziach, dzięki którym była ona możliwa.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazująca współpracę z miastami europejskimi w latach 1989-2019, którą obecnie można oglądać w holu biblioteki.