Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo, w oparciu o wytyczne rządu, Biblioteka wprowadziła nowe zasady funkcjonowania, które będą obowiązywać w czasie trwającej pandemii.
W związku z powyższym przedstawiamy obowiązujące w tym czasie zasady funkcjonowania BPMiG Szamotuły.
Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Zasady korzystania
z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły
w okresie zagrożenia epidemicznego

Etap przejściowy od 7 maja 2020 r. do odwołania.

1. Obsługa czytelnika w wypożyczalniach dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży:
    poniedziałek, środa, piątek: 9-16:30
    wtorek, czwartek: 9-14:30
    W soboty biblioteka jest nieczynna.
  2. Obsługa czytelnika w Czytelni (od 8 czerwca): od poniedziałku do piątku: 9 – 14
  3. Przed wejściem do biblioteki każdy użytkownik biblioteki musi zdezynfekować ręce
    i mieć założoną maseczkę.
  4. Książki należy oddać w punkcie odbioru. Tam przejdą one trzydniową kwarantannę.
  5. Czytelnik nie ma wolnego dostępu do półek – książki wydaje bibliotekarka.
    Zalecane jest, aby czytelnik w miarę możliwości wiedział jakie książki chce wypożyczyć
    (gatunek, autor lub tytuł itp.).
    Przydatne będzie przejrzenie wcześniej katalogu on-line biblioteki.
    Zalecana jest także wcześniejsza telefoniczna zapowiedź przyjścia czytelnika do biblioteki, aby uszykowane przez bibliotekarki książki czekały tylko do odbioru. Umożliwi to szybszy przepływ wypożyczeń.
  6. Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć 5 książek.
  7. W filiach obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w siedzibie głównej.
    Filie czynne będą:
    od 15 czerwca – Filia nr 1
    od 17 czerwca – Filia w Pamiątkowie
    od 19 czerwca – Filia w Otorowie
    Godziny działalności wszystkich filii – bez zmian.
  8. Czytelnia internetowa i pokój malucha są nieczynne do odwołania.
  9. Wstrzymane są wypożyczenia międzybiblioteczne.
  10. Wstrzymane jest przyjmowanie darów książkowych dla biblioteki.
  11. Pracownicy Biblioteki zostali zapoznani z procedurą postępowania na wypadek wystąpienia sytuacji podejrzenia zakażenia. Pomimo zniesienia części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus nadal jest zagrożeniem.