Jak co roku, od 8 do 15 maja, obchodziliśmy Tydzień Bibliotek.
W myśl tegorocznego hasła: Biblioteka – Świat w jednym miejscu przygotowaliśmy spotkania i imprezy
związane z podróżami, literaturą z różnych stron świata, a także dla najmłodszych – z czterema kontynentami
i ich mieszkańcami.

10 maja
Spotkanie autorskie z Markiem Zgaińskim – autorem popularnych komedii wystawianych
od lat w Moim Teatrze w Poznaniu, byłym felietonistą byłego Radia Merkury.
Na spotkaniu Marek Zgaiński zaprezentował swoją najnowszą powieść „Morderstwo na Majorce”
i wystąpił z autorskim mini recitalem „Tańce hiszpańskie”.
Szczegóły w osobnym artykule.

12 maja
Spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną – autorem paru książek związanych z różnymi częściami świata,
jak „Rumunia. Podróże w poszukiwania diabła”, „Uganda. Jak się masz Muzungu?”, „Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża w poprzek gór” czy „Kawior astrachański. Podróż kryminalno-kulinarna”.
Spotkanie związane było z podróżą po Rumunii i była to naprawdę niezwykła podróż.
Szersza relacja w osobnym wpisie.

Cztery strony świata
warsztaty dla dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych cieszyły się ogromnym powodzeniem, odwiedziło nas ich aż 160. Uczestnicy warsztatów poznawali inne kontynenty i kraje, sporządzali z przygotowanych materiałów książeczki i zwiedzali bibliotekę.

A dla starszych dzieci i dorosłych czekały Quizy geograficzno-literackie z nagrodami.

Quiz dla dorosłych wygrały panie: Dorota Dekiert i Renata Jujeczka,
quiz dla dzieci – Małgorzata Gołąb i Weronika Pilarczyk.
GRATULUJEMY! Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki.

Wszystkim dziękujemy za udział w naszych spotkaniach i zabawach!