11 października do biblioteki zawitał krakowski teatr Maska. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości. Była to historia zaczytanego Skrzacika, tak pochłoniętego lekturami, że nie zauważa on świata rzeczywistego. Gdy Sowa kradnie mu jego ulubioną książkę oraz cały jego księgozbiór, Skrzat wyrusza na poszukiwania swojego skarbu. Pomaga mu napotkany w lesie Biedronek Donek, super tajny agent do zadań specjalnych. Razem próbują stawić czoła Sowie i uczą się od siebie nawzajem. Sowa, która przegrywa w pojedynku na wiedzę, dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek- wystarczy udać się do biblioteki i je wypożyczyć. Donek postanawia więcej czytać, aby być mądrzejszym, a Skrzat przekonuje się, że świat rzeczywisty również ma wiele do zaoferowania.

Na przedstawienie zaprosiliśmy uczniów z klas II i II Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Po żywych reakcjach dzieci, ich czynnym udziale w przedstawieniu oraz uśmiechniętych buziach, wnioskujemy, że wszyscy dobrze się bawili.

Dziękujemy za odwiedziny 🙂