Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Co to była za majówka! Jak za dawnych lat. 😉

Wraz z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury nasza biblioteka wzięła udział 1 maja w Szamotulskiej Majówce w konwencji PRL | „35 lat później”

Słońce świeciło, wiał ożywczy wiatr, a Park Zamkowy już od 15:00 tętnił życiem. Wśród starych aut, pamiętających poprzedni ustrój, wśród rozmaitych stoisk, pod drzewami, stanęła i ona: Czytelnia PRL.

Czytelnicy, częstowani oczywiście Irysami, mogli cofnąć się w czasie i z nostalgią przejrzeć dziecięce czy młodzieżowe czasopisma z tamtych lat. Plenerowa wystawa pokazywała jak za czasów PRL wyglądała nasza biblioteka, a lektury z tego okresu (oraz takie o PRLu) można było, jak to w czytelni, przejrzeć na miejscu.

Dużą popularnością cieszył się Quiz Literacki PRL. Wypełniono aż 35 kart konkursowych, a aż 7 osób odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania. Ze zwycięzcami skontaktujemy się i ich nagrodzimy.
A jakie były poprawne odpowiedzi? „Raz w roku w Skiroławkach” napisał oczywiście Zbigniew Nienacki, tytuł powieści E.Paukszta brzmi „Ich trzech i dziewczyna”, Ryszard Cwirlej jest autorem cyklu „Milicjanci z Poznania”, seria propagandowych komiksów o funkcjonariuszu milicji to „Kapitan Żbik”, kolekcja książeczek wydawanych przez MON nazywała się Biblioteka Żółtego Tygrysa, Maciej Słomczyński pisał pod pseudonimem Joe Alex, królową polskiego kryminału była oczywiście Joanna Chmielewska, a autorem cyklu powieści o przygodach Winnetou i Old Shatterlanda był Karol May.

 

Skip to content