Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Gabon, Wyspy św. Tomasza i Książęca to dwa kraje Afryki Zachodniej, do których wczoraj zawitaliśmy ze świetnym przewodnikiem ROBERTEM GONDKIEM.

Ten interesujący podróżnik, zdobywca szczytów krajów Afryki (na ponad 50 zaliczył już przeszło 20), fotografik przyrody, już drugi raz przybył do nas ze swoimi relacjami z podróży.
Dzięki niemu poznajemy kraje (w czerwcu dotarliśmy do Kenii, Ugandy, Tanzanii, Rwandy i Burundi), których pewnie większość z nas, publiczności, nigdy nie odwiedzi.
Wspaniale fotografie i filmy oraz spójne, dokładne i piękne opowieści Roberta Gondka przeniosły nas w tamte rejony i razem z nim wchodziliśmy na szczyty gór, poznawaliśmy ludzi, wypatrywaliśmy zwierząt, smakowaliśmy afrykańskie potrawy.
To była niezapomniana podróż.

Robert Gondek
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.
Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.
Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce:
„W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka suahili.

 

 

Skip to content