Jeśli się nie poddajesz, jeśli bardzo czegoś chcesz
– marzenia się spełniają

– taką konkluzję ze spotkania z ŁUKASZEM WIERZBICKIM, mogli wysnuć uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, których 14 marca zaprosiliśmy do biblioteki.
Autor Afryki Kazika, czy niedawno wydanej historii dla młodych czytelników o przygodach Aleksandra Doby Ocean to pikuś, opowiadał o swoich początkach twórczych, kiedy podobnie jak bohaterowie jego książek, marzył żeby robić w życiu to, co bardzo się lubi. W przypadku Aleksandra Doby było to marzenie, aby przepłynąć na kajaku ocean, Łukasz Wierzbicki natomiast marzył o pisaniu.
I marzenie swe zrealizował.
O tym wszystkim (a także o innych swoich książkach) opowiadał z taka werwą i fantazją, że i uczniowie,
i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem.
A my mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu, ktoś kiedyś zrealizuje swoje marzenie.
Serdecznie tego wszystkim życzymy!