Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Cóż to było za spotkanie…!

Dwaj znani bajarze – ŁUKASZ BERNADY i MAREK CYBUŁKA przybyli do naszej biblioteki z premierą swojej nowej książki dla dzieci „Szamotuły gród Halszki w legendzie”.
Po  wydanych legendach pniewskich, międzychodzkich i ostrorogskich, przyszedł wreszcie czas na legendy
o Szamotułach, bo choć Łukasz Bernady ma w swoim dorobku zbiór legend z Ziemi Szamotulskiej – „Królewna na dnie studni”, to jest to jednak książka kierowana dla czytelnika raczej dorosłego.
A jak na premierę książek dla dzieci przystało, dzieci zjawiło się całkiem sporo, ale tym razem w towarzystwie licznych opiekunów. Każdy bowiem chciał usłyszeć opowieści w wydaniu autorów. A było o czym posłuchać.
Przy pomocy instrumentów muzycznych, których tworząc nastrój, używał Łukasz Bernady, bajarze na zmianę opowiadali pięć spisanych legend. Największe wrażenia zrobiły podania o Halszce i niespełnionej miłości oraz
o strasznym upiorze.
Po opowieściach, autorzy odpowiadali na pytania czytelników, przy okazji przedstawiając postać krakowskiej malarki Małgorzaty Flis, która przepięknie zilustrowała szamotulskie legendy.
A potem była niespodzianka! Każdy, kto przybył na spotkanie, otrzymał książkę. Oczywiście z autografami autorów, do których, rzecz jasna, ustawiła się duża kolejka.
Ach, cóż to było za spotkanie…

Książkę sfinansowano ze środków Miasta i Gminy Szamotuły

 

 

Skip to content