Przychodzi Baba do lekarza lub sklepu… Wszyscy już to znamy, a co jeżeli Baba przyjdzie do biblioteki?

15 listopada 2022 r. owa Baba, czyli Kamilla Placko-Wozińska, w towarzystwie znanego publicysty-Wiesława Kota, pojawiła się w naszej bibliotece, by spotkać się z czytelnikami. Spotkanie autorskie rozpoczął pan Kot i w niezwykle barwny sposób przedstawił autorkę. Pani Kamilla zaś, opowiedziała skąd Tydzień Baby się w ogóle wziął i jak doszło do wydania książki na jubileusz. Ten cotygodniowy cykl felietonów, ukazujących się w Gazecie Poznańskiej i Głosie Wielkopolskim miał rzesze fanów, a liczni znajomi pani Kamilli sami prosili, by opisywała także ich zwykłe-niezwykłe perypetie. Z codziennych przygód autorki powstało przez 25 lat mnóstwo zabawnych tekstów, a setkę z nich znajdziecie w książce Tydzień Baby. Setka na Jubileusz. Nie zabrakło na spotkaniu zabawnych anegdot i opowieści, publiczność co chwilę wybuchała śmiechem, wszak to najweselsza książka roku. A gdy już czytelnicy zadali wszystkie nurtujące ich pytania, przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Cóż więc się stanie, gdy Baba przyjdzie do biblioteki? Oczywiście wywoła salwy śmiechu i poprawi wszystkim humor 😉