Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Dorcia, Tadek, Maciek i Renia. Czwórka przyjaciół, przed którymi prawdziwe wyzwania. Choć nie są superbohaterami, pomogą starszym osobom i chorej dziewczynce. Nie zapomną o realizacji własnych marzeń – tych mniejszych i większych.
Poznaj bohaterów, dzięki którym uwierzysz, że każdy pomysł ma szansę się udać. Najważniejsze mieć przyjaciół, na których możesz polegać w każdej sytuacji oraz świadomość wspólnego celu.
Z Dorcią, Tadkiem, Maćkiem i Renią każdy mały czytelnik przeżyje niezapomniane chwile, odwiedzi wspaniałe miejsca i dowie się, czym jest prawdziwa przyjaźń i odwaga. Zobaczy, że pomaganie, troska o innych oraz czynienie dobra sprawiają, że nasze życie staje się lepsze i pełniejsze
Dorcia, Tadek, Maciek i Renia to dzieciaki takie jak Ty!
Wyrusz z nimi do Krainy bez książek, naucz się oszczędzania i poznaj świat harcerzy! Te historie zmienią Twój sposób patrzenia na świat.

Dorcia, Tadek, Maciek i Renia to bohaterowie książki Kraina niesłabnących przyjaźni Martyny Kwiatkowskiej. W piątek, 2 grudnia, dzieci miały okazję poznać te niezwykłe postaci, gdyż naszą bibliotekę oraz filie odwiedziła autorka książki.

Martyna Kwiatkowska sama o sobie mówi, że była dzieckiem, które od najmłodszych lat, chodząc do biblioteki wypożyczało całe torby książek, a dziś jest kobietą, która pasję do podróży i literatury postanowiła przekuć w sukces. I tak właśnie powstała Kraina niesłabnących przyjaźni. Opisywane w książce miejsca istnieją naprawdę 😉 O nich właśnie opowiedziała autorka na spotkaniach, przeczytała jedno z opowiadań i odpowiedziała na liczne pytania dociekliwych słuchaczy.

Pierwsze spotkanie odbyło się przy Filii w Otorowie, gdzie w Szkole Podstawowej w Otorowie, Martyna Kwiatkowska spotkała się z uczniami klasy trzeciej. Autorka zaprezentowała dzieciom „Krainę spadającej gwiazdy” oraz obrazki wykonane przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowikowie, które to prace wyrażają interpretację Krain.

Następnie autorka odwiedziła Filię w Pamiątkowie, gdzie umiliła czas dzieciom korzystającym ze świetlicy szkolnej i zaprezentowała kolejną z Krain. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach dwie z klas pierwszych miały okazję posłuchać opowiadania i zadać pytania.

Martyna Kwiatkowska dotarła także do biblioteki przy Rynku. Oczywiście zaprezentowała kolejną z Krain, zdradziła skąd Dorcia, Tadek, Maciek i Renia się wzięli i po kim noszą imiona, opowiedziała nie tylko o procesie pisania, ale także o współpracy z ilustratorką, Olgą Vitos.

Dziękujemy za odwiedziny 🙂 Autorka zapowiedziała kolejne książki, więc może spotkamy się ponownie 🙂

 

 

Skip to content