Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Czy w środku pandemii można przemierzyć pół Europy na rowerze, przekroczyć 14 granic i wwieźć do kraju nielegalnego imigranta w postaci kota? Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych- Ola Mae gościła 8 maja w naszej bibliotece.

Z zawodu fotografka, gdy w jednej chwili straciła pracę zadała sobie ważne pytanie: Co sprawia, że jesteś szczęśliwa? W poszukiwaniu odpowiedzi wyruszyła w podróż. Jednak na środek transportu wybrała nie samolot czy samochód, ale… rower. Nie robiła żadnych treningów, nie przygotowywała się specjalnie do tej podróży, jak sama mówi, popełniła mnóstwo błędów w pierwszych tygodniach jej trwania, to podróżowała na dwóch kołach aż przez 13 miesięcy.

Z południa Włoch przywiozła najcenniejszą pamiątkę z wyprawy – kota Fryderyka, który towarzyszył jej podczas ostatniego miesiąca w podróży. Jej wspomnienia możecie przeczytać w książce „Cebula czarownic” i w niej szukajcie odpowiedzi na zadane przez autorkę pytanie. Za swoją opowieść, Ola Mae otrzymała nagrodę dziennikarzy i publiczności na Festiwalu Kolosy w Gdyni.

organizatorzy:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły

 

 

 

 

 

 

Skip to content