Promocja książki, wernisaż wystawy i finał konkursu
pod wspólnym tytułem Subiektywny przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 3 już za nami.

9 stycznia w nowo odnowionej sali na parterze spotkali się twórcy przewodnika – członkowie grupy Jakkolwiek, zaproszeni do współtworzenia przewodnika goście, zwycięzcy konkursu i publiczność, aby zapoznać się z naszą najnowszą pozycją czyli trzecią częścią Subiektywnego przewodnika po Ziemi Szamotulskiej.

Podobnie jak w pierwszych tomikach, autorzy zaprezentowali swoje obrazy i wiersze opatrzone subiektywnymi notatkami, a nad szatą graficzną czuwał jak zwykle członek grupy Jakkolwiek, artysta plastyk Jarek Kałużyński.
Jak zwykle też, w przewodniku pojawiły się nagrodzone konkursowe prace.
W tej edycji konkurs plastyczno-literacki wygrała Małgorzata Lepsza,
a poetycko-literacki – Adrianna Mieczyńska-Antkowiak.

Wszyscy autorzy otrzymali z rąk dyrektora biblioteki, pani Bogumiły Saternus pamiątkowe certyfikaty oraz piękne albumy. Po części oficjalnej na przybyłych czekał słodki poczęstunek, a przy podziwianiu prac toczyły się ożywione rozmowy. Każdy też, kto przybył na wernisaż, otrzymał egzemplarz przewodnika.
A my mamy nadzieję na czwartą część tej niezwykłej publikacji. Członkowie Jakkolwiek już się piszą… 🙂

Wystawa potrwa do 24 stycznia, czynna w godz. 11 – 15.
Książki dostępne w czytelni – Uwaga! Ilość ograniczona.