Noc Bibliotek 2021 za nami!
Hasłem tegorocznej NOCY było CZYTANIE WZMACNIA!

Zatem 9 października i my wzmacnialiśmy!

Naszym czytelnikom zaproponowaliśmy wzmacniającą wiedzę GRĘ miejską „Klimatyczne Szamotuły”.
Grę, w której można było dowiedzieć się o dawnych Szamotułach i jej mieszkańcach
(m.in. o Romanie Mayu, Marii Wicherkiewiczowej, Xawierze Scharwence), ale i o rzekomej wizycie u nas samego Napoleona, ukończyło 12 drużyn.
Prawie wszystkie drużyny rozwiązały dokładnie główne zadanie (dwa zespoły miały po jednym niewielkim błędzie), którym był niezwyczajny, wcale niełatwy rebus. Zgodnie stwierdzono, że gra zespołowa popłaca
i zdecydowanie… wzmacnia drogę do zwycięstwa!
Trzy główne nagrody powędrowały do trzech szczęśliwych drużyn, wyłonionych w drodze losowania, a ponieważ nagród w tym roku było sporo, każdy z teamów otrzymał coś na pocieszenie.

Uhonorowani (puzzlami) zostali także uczestnicy „Sztuki zagadki”, czyli wzmacniającej odbiór sztuki i poezji zabawy, która odbywała się w Sali z wystawą „75 na 75”.
Zainteresowanie zagadkami było spore, więc i tu odbyło się końcowe losowanie.
Twórcy wystawy (członkowie grupy Jakkolwiek i ich przyjaciele) stwierdzili, że jeszcze nikt tak dogłębnie
nie zapoznał się z ich twórczością jak uczestnicy Sztuki zagadki. Brawo!

Kto nie miał ochoty na „Sztukę zagadki”, mógł w tym czasie zagrać we wzmacniającą wyobraźnię grę planszową DIXIT. I tu, okazało się było sporo chętnych.

Abolicja przyciągnęła trochę „niesfornych czytelników”, a i amatorów na świeżą lekturę tego wieczoru

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy na noc następną.
O czym będzie? Zobaczymy… 🙂

Dziękujemy sponsorom nagród:
Powiatowi Szamotulskiemu
Firmie ABC W. Starzonek (tu dodatkowo specjalne podziękowania za użyczenie tarasu firmy na punkt GRY)
Ofiarodawcom prywatnym (którzy chcą pozostać anonimowi)
i oczywiście organizatorom ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek za wsparcie (piękne plakaty, zakładki do książek) i za specjalny dostęp do projekcji domowej filmu „Operacja : Człowiek w czerni”, który otrzymało każde dziecko, biorące udział w naszej imprezie.

Współorganizatorzy imprezy:

Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach