Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Jagna się stroiła, Antek pomagał kowalowi, Maciej Boryna zagadywał Dominikową, a w karczmie stary Jankiel wraz z pomocnikiem uwijali się przy robocie, bo ruch tego dnia był spory.

Tak wyglądało u nas w sobotni wieczór, 9 czerwca, czyli w Noc Bibliotek 2018.
Witajcie w Lipcach, czyli gra biblioteczna związana ze słynną powieścią Władysława Reymonta „Chłopi” cieszyła się wielkim powodzeniem i to nie tylko wśród uczestników GRY miejskiej, której nasza placówka była metą. A było na co popatrzeć. Wieś Lipce dysponowała karczmą, w której uwijali się sympatyczni karczmarze (w menu: chleb ze smalcem i ogórkami oraz drożdżowy placek), izbą Dominikowej, gdzie wraz z gospodynią stary Boryna zachęcał do wycinanek,  kuźnią, w której było dużo dziwacznych przedmiotów, a quiz o nich uczestnicy uznali zarazem za najtrudniejszy i najciekawszy, oraz  jarmarkiem, gdzie było mydło i powidło, a obok Hanka, żona Antka, pomagała dziewczynkom robić kolorowe korale.
Zaraz za Lipcami zaczynała się kraina Zabaw z Brzechwą. Było więc wesołe czytanie, zabawne rysowanie, zagadki i krzyżówki oraz mocno oblegana przez dzieci KLEKSOGRAFIA.
Następna taka noc w przyszłym roku.
Już teraz zapraszamy!

Skip to content