Przytłumione światło, dźwięki gitary i skrzypiec, dobitny głos poety Sergiusza Adama Myszograja oczarowały publiczność podczas niedzielnego koncertu.

Muzyczna podróż w łódce poezji– Pan Liou odbyła się 11 grudnia 2022 r. w bibliotece. Ten niezwykły performance intrygował i zadziwiał. Publiczność była zasłuchana i skupiona na twórcy, a projekt Pan Liou przedstawiający prozę przeplataną wierszami w muzycznej oprawie artystów, był niewątpliwie dla słuchaczy ciekawym doświadczeniem.

Sergiusz Adam Myszograj (ur. 1974 r.) w tym roku wydał swój debiut poetycki, tomik Miodu do ran. Jest absolwentem Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, był pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem etiud filmowych realizowanych w ramach własnego, nowatorskiego projektu (prezentacja audio video) w wykonaniu aktorów.

Autorowi towarzyszyli: grająca na skrzypcach Alina Kubik oraz na gitarze- Kacper Sikora.

Poetę i muzyków podczas koncertu namalowała reprezentująca Szamotulski Ośrodek kultury, artystka Viktoria Popowa.

Podziękowania za współorganizację dla Szamotulskiego Ośrodka Kultury oraz Dyrektora Piotra Michalaka.