Czy odważysz się wejść do umysłu bibliotekarza? Czy nie zgubisz się w zakamarkach i znajdziesz klucz do wyjścia? Przekonaj się! Literacki pokój zagadek już otwarty! Pierwszy Escape Room w Szamotułach 🙂

Koncepcja naszego pokoju zagadek opiera się na komiksie Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza Locke & Key (oraz jego ekranizacji przez Netflix). Rodzeństwo Locke’ów, wraz z mamą, po śmierci ojca wraca do rodzinnej posiadłości- Keyhouse. Okazuje się, że ten stary dom kryje wiele tajemnic, a zagadkowe szepty prowadzą do kluczy. Każdy z nich jest magiczny: mogą przenieść do dowolnego miejsca na świecie, rozpalić ogień, zmienić tożsamość lub otworzyć drzwi do własnego (lub cudzego) umysłu…

Wnętrze każdego umysłu wygląda jak pokój nawiązujący do zainteresowań lub charakteru danej osoby. Nic więc dziwnego, że umysł bibliotekarza, to pomieszczenie pełne regałów z książkami, a każda myśl wiąże się z literaturą. Uczestnicy gry otrzymają Klucz Głowy, dzięki któremu ciekawscy wejdą właśnie do umysłu bibliotekarza. W magiczny sposób drzwi zostaną zamknięte i aby się wydostać z tego pokoju, znaleźć będzie trzeba Klucz Dokądkolwiek, pozwalający na otwarcie drzwi i przeniesienie się do dowolnego miejsca (tu na zewnątrz umysłu). Jednak to nie jest proste zadanie. Myśli bibliotekarza bywają pokrętne, a literackie światy często mieszają się z tym rzeczywistym. Tu nie wszystko jest tym, czym wydaje się być, nie wszystko jest prawdziwe. Uczestnik gry będzie musiał pokonać szereg zagadek umysłu bibliotekarza, by znaleźć klucz do wyjścia.

Rodzeństwo Locke’ów musi mierzyć się z siłami zła, które chcą odebrać im magiczne klucze, ale uczestnicy naszej gry nie muszą się niczego obawiać- czeka ich dobra zabawa 🙂

Escape Room Zamki i Klucze czynny jest w godzinach otwarcia biblioteki, a rezerwacji można dokonywać pod nr tel. 61 29 21 361 lub osobiście w bibliotece.
Czas gry to około 45 minut. Preferujemy wejścia o pełnych godzinach. Udział w grze jest bezpłatny.
Przed dokonaniem rezerwacji koniecznie zapoznajcie się z regulaminem.