Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Książka na warsztat! Nowy cykl zajęć spotkał się z dużym zainteresowaniem i Waszym entuzjazmem. To podróż po fantastycznych krainach, odwiedziny u niebanalnych postaci, historie, które oczarowały już całe pokolenia, czyli spotkania z klasyką literatury dziecięcej.

W styczniu książką na warsztat była Akademia pana Kleksa. Porównaliśmy tę klasyczną bajkę Jana Brzechwy z nową, filmową wersją. To dwie zupełnie różne historie! Przypomnieliśmy najważniejszych bohaterów książki oraz historię szpaka Mateusza. Następnie przyszedł czas na prawdziwą lekcję kleksografii. Zadaniem uczestników było stworzenie kolorowych motyli. Wszak to właśnie w ich postaci w świecie realnym materializują się pomysły z Akademii Pana Kleksa. uczestnicy warsztatów nie malowali ich jednak w tradycyjny sposób, a za pomocą kleksów i sznurka. Kolory dzięki temu fantazyjnie i zupełnie nieprzewidywalnie się mieszały, tworząc unikalne wzory.
W czasie kiedy skrzydła motyli wysychały, poddaliśmy dzieci sprawdzianowi ze znajomości bajki Jana Brzechwy, rozwiązując wspólnie krzyżówkę. Pytania dla uczestników okazały się banalnie proste i wiedzieli m.in. jak miał na imię pies Adasia w Psiego Raju, w co zamienił się Pan Kleks, czy który z uczniów był lalką.
Dalej zabraliśmy się do kontynuowania pracy i powstały przepiękne, kolorowe motyle!

Kolejna Książka na warsztat! już w lutym. Omawiać będziemy Muminki i stworzymy muminkową chatkę.

Skip to content