Story Cubes czyli kości opowieści to znakomite narzędzie do snucia historyjek.
A ponieważ wieczory coraz dłuższe, za oknem słota i nieszczęsny koronawirus, użytkownikom Facebooka proponujemy zabawę:

Co środę, do końca listopada na naszej facebookowej stronie będziemy rzucać kostkami.
Aby wziąć udział w konkursiku należy ułożyć krótką opowieść (bajkę, baśń, powiastkę realistyczną itd.)
z obrazków na dziewięciu kostkach, które są na zdjęciu i umieścić ją w komentarzu pod zdjęciem.
Oczywiście wystarczy jedna opowieść z dowolnego rzutu, ale można pisać do woli.

Na dwóch twórców/twórczynie najciekawszych opowiastek (o tym zadecyduje 26 listopada br. jury złożone
z bibliotekarek) czekają nagrody – książki Marka PióryPlamka mazurka z autografem autora!

Życzymy miłej zabawy! 🙂

Nasz przykład do kości ze zdjęcia:

Pewnego wczesnego wieczoru znalazłam małego żuka na parapecie.
Ciekawe jak się tu znalazł? – pomyślałam. Okno było zamknięte. Przez mokrą szybę, dopiero co była burza, zalśniła, choć było jeszcze stosunkowo jasno, oświetlona specjalnymi żarówkami wieża Halszki. Może owad wszedł przez dziurkę od klucza? Ale w zamku drzwi tkwił klucz, musiał więc dostać się do domu inaczej.
Otworzyłam okno. Zapachniało wyzwolonym przez błyskawicę ozonem, a po chwili do pokoju wleciała osa. Usiadła obok żuka, po czym przeleciała nad miską z jabłkami. Chrząszcz niemrawo podniósł pokrywy skrzydełek. Osa zatoczyła drugie koło i wyleciała na zewnątrz.
Obserwując lot pasiastego owada nie zauważyłam jak żuczek wystartował.
Zobaczyłam go już za oknem, jak ląduje na jadącym bardzo powoli samochodzie do nauki jazdy.

Oho! – pomyślałam – żuk podróżnik!