Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

W 2023 roku obchodzimy 160.  rocznicę powstania styczniowego. Z tej okazji zaplanowaliśmy szereg wydarzeń w naszej bibliotece. Dziś pragniemy przypomnieć znaczące postacie, bohaterów powstania styczniowego z regionu szamotulskiego i zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie.

Celem konkursu literackiego „Bohaterzy powstania styczniowego z regionu szamotulskiego” jest upamiętnienie i poznanie styczniowych powstańców z naszego regionu. Wśród z nich znanych postaci jak Edmund Callier czy Witold Turno, ale być może także mniej znanych, cichych bohaterów tamtych dni.

Zachęcamy do zajrzenia w regionalne, ale też rodzinne archiwa i pokazanie szerszej publiczności tych niezwykłych życiorysów. Do konkursu można zgłosić pracę literacką w jednej z trzech form: wywiadu z bohaterem powstania styczniowego z regionu szamotulskiego, kartki z pamiętnika czy dziennika bohatera lub opowiadanie. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów od IV do VIII klasy szkół podstawowych oraz pozostała młodzież i dorośli.

Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa znajduje się w regulaminie.

Konkurs jest kolejnym etapem realizacji projektu, na który nasza biblioteka otrzymała dofinansowanego z Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Dziękujemy za nadesłane prace! Zwycięzcą konkursu został Kajetan Morawski. Gratulujemy!

 

Skip to content