To był niezwykły koncert.
Dla jednych cudowne spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta, dla drugich także spotkanie z kolegą po latach…

Aleksander Trąbczyński, urodzony w Szamotułach aktor filmowy i teatralny, 9 maja zawitał do naszej biblioteki z koncertem śpiewanej poezji. Artysta jednak nie tylko grał i śpiewał, ale i recytował wiersze Herberta, które w wykonaniu zawodowego aktora, w roku poety, brzmiały zupełnie wyjątkowo. Dla niektórych koncert  był też spotkaniem po latach. Pośród publiczności obecni byli koledzy i koleżanki, oraz… pani profesor od polskiego, z lat kiedy Aleksander Trąbczyński uczęszczał do szamotulskiego liceum. Zarówno doskonały występ artysty, jak i sympatyczne rozmowy po koncercie będą na pewno długo niezapomniane. To był naprawdę udany wieczór.