3 kwietnia 2019 r., już po raz trzeci
spotkaliśmy się z miłośnikami poezji w naszej bibliotece
na corocznym Turnieju Poetyckim o Pierścień Halszki.

Na zwycięzcę czekała nagroda w postaci statuetki – ceramicznej rzeźby autorstwa uznanej rzeźbiarki Marioli Kalickiej i oczywiście tytułowy (srebrny) pierścień, wykonany w szamotulskiej pracowni złotniczej Janusza Klockiewicza.
Swoją obecnością zaszczycił nas pomysłodawca turnieju, znany poeta – Jerzy Grupiński, który po prezentacji rozmawiał o poezji z uczestnikami i publicznością.
W trakcie obrad turniejowej komisji, zorganizowaliśmy dla oczekujących mały quiz poetycki, ale równym powodzeniem cieszyły się kuluarowe rozmowy przy ciastkach i kawie.
W końcu…
jury w składzie: Jerzy Grupiński,
Marzena Przekwas-Siemiątkowska (poetka)
i Ewa Stanke (polonistka),
ogłosiło werdykt:

Nagroda główna – Sebastian Walczak
Wyróżnienie za najlepszą prezentację wiersza – Zygmunt DekiertJan Wojciech Malik
Wyróżnienie za tematykę regionalną – Iza Damsé i Tadeusz Słomiński
Wyróżnienie dla młodego twórcy –  Marta Marczak
Wyróżnienie dla młodego twórcy (kat. do VI kl. szkoły podst.)  – Stefania Runowska
Nagroda specjalna jury – Karolina Dąbrowska i Maria Kaczmarek

Nagroda publiczności – Marta Marczak

Wszystkim bardzo dziękujemy, gratulujemy i już – na następne takie spotkanie w przyszłym roku – zapraszamy!

Więcej zdjęć na Facebooku 🙂